Poniedziałek, 2018-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

XI edycja Quizu Literackiego ph. „Brzechwa dzieciom”

Dnia 10 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się XI edycja Międzyprzedszkolnego Quizu Literackiego ph. „Brzechwa dzieciom”. Wzięły w nim udział dzieci z sześciu płockich przedszkoli: MP 3, MP 10, MP 14, MP 17, MP 19 i MP 25. Gościem specjalnym konkursu była Pani Agnieszka Olczyk-Twardy, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Płocku. Na początku uroczystości zaproszeni goście obejrzeli inscenizację wierszy „Mucha” oraz „Żuk” Jana Brzechwy w wykonaniu dzieci z grupy II i III. Następnie, w związku z obchodami 100-tnej Rocznicy Niepodległości, dzieci ze starszych grup wystąpiły z programem pt. „Dla Niepodległej”. Kolejnym punktem spotkania była część konkursowa, podczas której na uczestników czekały różne zadania, m.in. przedszkolaki ozdabiały fartuszek, który „uszyła igła z nitką”, dolepiały nogi stonodze, dorysowywały biedronce kropeczki. Dużo radości sprawiło dzieciom przebieranie się za zwierzątka z ZOO oraz szukanie jajek Kaczki Dziwaczki. Podczas wykonywania zadań dzieci doskonale się bawiły wykazując się dużą wiedzą na temat wierszy Jana Brzechwy. Oczywiście na zakończenie konkursu na wszystkich czekały nagrody.