Poniedziałek, 2018-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Inauguracja II edycji projektu edukacyjnego „Płock czyta Małemu Misiowi”

Dnia 8 marca br. wszystkie dzieci z naszego przedszkola zebrały się na spotkaniu inaugurującym rozpoczęcie II edycji projektu edukacyjnego „Płock czyta Małemu Misiowi”, którego nasza placówka jest organizatorem.
Projekt ten niesie za sobą liczne cele edukacyjne takie jak:
- budzenie zainteresowań literaturą dziecięcą,
- zachęcanie dzieci do samodzielnego korzystania z książek, ze zwróceniem uwagi na właściwe obchodzenie się z nimi,
- kształtowania nawyku słuchania i opowiadania,
- integrowanie grupy poprzez wspólna pracę,
- integracja międzyprzedszkolna,
- przygotowanie przedszkolaków do późniejszego, samodzielnego wyboru odpowiednich książek.

Przedsięwzięciu towarzyszy patronat honorowy Prezydenta Miasta Płocka pana Andrzeja Nowakowskiego, Biblioteki Pedagogicznej oraz Książnicy Płockiej im. Wł. Broniewskiego. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 100 nauczycielek z 16 płockich przedszkoli.

Na uroczystość inaugurującą projekt każda grupa przybyła ze swoim misiem, któremu wcześniej nadała imię, przez kilka dni opiekowała się nim i dbała o jego czytelniczy rozwój. Spotkanie przebiegło w atmosferze wspierającej rozwój czytelniczy przedszkolaków, bo po powitaniu zebranych przez dyrektora przedszkola panią Agatę Matuszewską, koordynująca projekt nauczycielka Aleksandra Dawid, zadawała dzieciom zagadki, wprowadzając je tym samym do tematu spotkania. Wyjaśniła przedszkolakom, na czym polega projekt i jakie będą ich zadania w tym zakresie. Następnie poszczególne grupy zaprezentowały swoje misie, opisały ich wygląd i cechy szczególne. Kolejną częścią uroczystości było głośne czytanie dzieciom, które jest bardzo lubiane przez przedszkolaków i pozytywnie wpływa na ich wszechstronny rozwój. Nasz gość z Biblioteki Pedagogicznej w Płocku pani Marta Jaroszewska odczytała opowiadanie z serii „Bajka jest dobra na wszytko” autorstwa G. Rybickiej, natomiast pani dyrektor Agata Matuszewska odczytała specjalnie przygotowany na tę okazję wiersz pt. „Pluszowy Miś”. Po głośnym czytaniu wszystkie przedszkolaki wesoło bawiły się przy piosence „Misie szare” oraz wspólnie odśpiewały piosenkę - hymn projektu pt. „Czytaj z misiem”.