Grupa IV "Biedroneczki"

Jesteśmy grupą 4 - 5 - latków, która liczy 25 dzieci. W naszej grupie jest 15 chłopców i 9 dziewczynek. Nasze panie to: pani Diana i pani Agnieszka, które bawią się z nami, uczą nas, wychowują, a pomaga im w tym pani Ala.

Staramy się być dla siebie mili i koleżeńscy, dzięki czemu atmosfera w grupie jest przyjazna.

Co robimy w przedszkolu? Przede wszystkim bawimy się, ale także słuchamy muzyki, tańczymy, rysujemy, gramy w różne gry, układamy puzzle i układanki, słuchamy bajek, itp. Poprzez zabawę poznajemy świat, jego normy i zasady. Zabawa pomaga nam poznać i zrozumieć rzeczywistość, w której żyjemy, uczy nas twórczo myśleć, a także dostrzegać i cenić piękno wokół siebie. Każdego dnia uczestniczymy w zajęciach dydaktycznych, podczas których dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy o otaczającym nas świecie. Słuchamy opowiadań, uczymy się wierszy i piosenek, malujemy, rysujemy, liczymy. Bierzemy też udział w zabawach i zajęciach ruchowych. Przy sprzyjającej pogodzie wychodzimy do ogródka przedszkolnego. Gramy tam w piłkę, rysujemy kredą po asfalcie, wspinamy się po drabinkach, zjeżdżamy ze zjeżdżalni, bawimy się w chowanego, w berka lub inne zabawy. Chodzimy również na spacery oraz na wycieczki.

Jak widać, w przedszkolu czeka na nas wiele „atrakcji” i dlatego dzieci z naszej grupy chętnie do niego przychodzą.

Godziny pracy grupy: